Jak sprawić, by firmowa impreza dla dzieci stała się czymś niezapomnianym?

|||||


0
Lubię to!

|||||

Jak sprawić, by firmowa impreza dla dzieci stała się czymś niezapomnianym?

Często, organizując imprezę dla dzieci pracowników naszej firmy bądź jej kontrahentów, stajemy przed zasadniczym pytaniem: jak sprawić, by najmłodsi wyszli z zabawy zadowoleni, biorąc pod uwagę jak wymagającymi klientami potrafią być dzieci?

Jakie atrakcje im zapewnić, skoro zewsząd są bombardowane wręcz coraz to nowymi zabawkami i gadżetami? W końcu czy są firmy, które będą potrafiły zorganizować coś więcej niż tylko wspólne kolorowanie kredkami, dbając równocześnie o bezpieczeństwo swoich podopiecznych?

Firmy eventowe, zajmujące się organizacją firmowych imprez, posiadają często w swojej ofercie atrakcje dedykowane właśnie najmłodszym odbiorcom. Zanim jednak zdecydujemy się na wybranie którejś z nich, warto odpowiedzieć sobie na wspomniane wyżej trzy kluczowe pytania.

Zasadniczą kwestią, która interesuje w trakcie takiej imprezy dzieci jest fakt, czy dostaną do swojej dyspozycji atrakcje, które stanowić będą miłą odmianę w stosunku do tego, z czym mają styczność na co dzień dzięki posiadanym grom i zabawkom. Zadanie więc wydaje się niełatwe, biorąc pod uwagę ilość i różnorodność dostępnych na rynku produktów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku.

Z moich obserwacji wynika jasno, że powodzenie tego typu imprez dla dzieci ma źródło w dwóch istotnych składowych: atrakcyjności konkretnych propozycji ofertowych oraz odpowiednio przeszkolonej kadry.

Firmy eventowe, jak każde inne, powinny dostosowywać wciąż swoją ofertę do aktualnych zapotrzebowań i trendów. Tylko tym sposobem będą mogły podkreślić swoją konkurencyjność i pozostawanie „na czasie”. Zwłaszcza w wypadku imprez dziecięcych ma to ogromne znaczenie. Szybko zmieniające się mody, związane z tą lub inną bajką czy grą, a także niesamowita otwartość i chłonność w zakresie tego, co właśnie zyskało miano fajnego, a co wyleciało z hukiem z tej kategorii, determinują jak elastyczni muszą być organizatorzy imprez dla dzieci, by te faktycznie wychodziły z takiego eventu zachwycone. Imprezy tematyczne, związane z grami bądź dziecięcymi programami, cieszącymi się wielką popularnością wydają się więc być odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Szansa na to, by móc jak bohaterowie Gwiezdnych Wojen staczać walki na świetlne miecze lub wyczarowywać ze specjalnego zegarka Ben Tena sprzymierzeńców w walce to tylko przykłady podążania za duchem czasów. Ogromny wachlarz propozycji atrakcji dla dzieci można znaleźć na naszej stronie.

Aby jednak taka impreza faktycznie powiodła się w 100%, nie wystarczy sam pomysł. Ukoronowanie zawsze stanowi perfekcyjna realizacja. Nie wystarczy bowiem postawić przed dzieckiem świetną atrakcję i liczyć na to, że zadanie zostało wykonane. Wyszkolona grupa animatorów to te osoby, które zadbają o to, by zainteresować najmłodszych przygotowanymi grami i konkursami. Sprawienie, by dzieci jeszcze długo pamiętały przygotowaną dla nich imprezę jest w końcu celem nadrzędnym samej organizacji tego typu zabawy.

Atrakcje dla dzieci, które są dostępne obecnie na rynku podzieliłbym na kilka kategorii:

  1. Dmuchańce – to niekwestionowany lider – najbardziej popularny element imprez dla dzieci: zamki, zjeżdżalnie, wodne kule i inne dmuchane urządzenia.
  2. Pokazy artystyczne dla dzieci – znam przynajmniej kilkudziesięciu artystów posiadających programy przygotowane specjalnie dla dzieci: pokazy iluzji, pokazy cyrkowe, szczudlarze, teatrzyki, pokazy baniek mydlanych.
  3. Animacje dla dzieci – to grupa interaktywnych zabaw, w których dzieci nie tylko obserwują, ale także bezpośrednio uczestniczą w przygotowanym programie, to cały szereg konkursów i zabaw o charakterze sportowym, rekreacyjnym i teatralnym.
  4. Programy tematyczne imprez dla dzieci – to kompleksowe propozycje imprez przygotowanych z wybranym tematem przewodnim: Bal u księżniczki, Gwiezdne Wojny, Robin Hood, Dziki Zachód i wiele innych.

Jak widać paleta atrakcji jest przeogromna. Mając problem w wyborze odpowiedniej atrakcji warto skorzystać z oferty firm, które specjalizują się w organizacji programów rozrywkowych dla dzieci. Imprezy szyte na miarę oferuje grupa artystyczna ARTMANN.

Bardzo dobrze, jeśli zaplanowane atrakcje dla dzieci będą nie tylko bawiły, ale także edukowały i pobudzały wyobraźnie, z tego też powodu w ostatnim okresie popularne stają się zabawy np. Laboratorium Małego Doktora, czy zajęcia z budowaniem i programowaniem robotów.

— Artmann

No comments yet.

Visit Us On FacebookCheck Our Feed